Usmívej se na svět!

Listopad 2009

Nepsavost

26. listopadu 2009 v 19:02 | pajavla |  moje zážitky
Omlouvám se, že sem tady dlouho nebyla, ale pětidenní chřipka a záchvat migrény mi poněkud sebral spisovatelský pocit. Takže pardon:-D
No jinak u mě nic novýho. Ve škole nuda jak bič, koupila jsem si nový kozačky a sem z nich úplně švihlá, doma sem zkoukla už asi dvacet dílu Simpsnů a stejně jich mam málo,...prostě život de dál.
Náš pejsek (teda fenka) zase jako každej rok úplně zblbne a myslí si, že má štěnátka. Minulej rok zabavila míček, potom troubítko na kolo, a teď se vrátila zase k míčku. Teď zrovna leží za dveřma, míček má pod břichem a láskyplně ho olizuje. Přitom taky strašně vřeští, aby náhodou miminko nebylo nespokojený. A tohle už je u nás doma asi dva tejdny, a nejspíš to ještě nějakej ten tejden potrvá...:-D Ještě že nejsem pejsek xD.
No ještě štěstí, že už bude pátek. Tohodle tejdne mám už fakt pokrk.

Nevím, proč mě napadlo dát sem motýlky, asi aby byl můj blog veselejší a nebyl pohlcený podzimní náladou:-D Tak si je prosím prohlídněte, ať je sem nedávám zbytečně a přeji hezký zítřek.

Tvořivý pocit (doufám že to brzo přejde:-D)

10. listopadu 2009 v 18:33 | pajavla |  všechno možné i nemožné
Poslední dobou mívam pořád nějaký tvořivý pocit. Neustále se mi chce dělat něco novýho a naprosto ůžasnýho. Chce se mi děat si deníčky, mám už asi dvacet plánů na jídla co uvařím, chci si každej den měnit lak na ůžasnou duhu, a poslední hodinu a pů sem dokonce vyluxovala celej byt, sebrala a rozřídila prádlo, umyla nádobí a taky uklidila celej byt, jenom protože se mi chtělo. Taková nálada na úklid se někdy hodí:)
Nejlepší bylo, když jsem ve škole dostala (dlouho zapomenutý) zápal mít přehlednej a úhlednej a taky hlednej sešit. Škoda že v sešitu ze zeměpisu už jdou takový škody, že to nejde napravit:-D
Jo mimochodem v prosinci jedem se školou na lyžák. I když myslim, že takhle brzo tam sníh nebude, tak se tam už moc těším.Třeba se tam konečně naučim lyžovat:-D
Tak já už půjdu, ještě tohp mám spustu na práci:D. Papa!

Noční courání (teda vlastně courání kolem páté)

6. listopadu 2009 v 19:41 | pajavla |  moje zážitky
Taky jste měli dneska super den? Škola dobrý, kromě pár vyjímek dobrý známky, oběd výbornej, odpoledne mi odpadla hudebka a pak jsem se mohla těšit na streetdance (mimochodem vůbec mi to nejde ale pššš).
Když mi skončila lekce, tak jsem asi ve čtvrt na šest vyšla z budovy a vstoupila do naprostý tmy, na což jsem vůbec nebyla připravená. Znovu říkám, že mám ještě léto:D. Domů to mám odtamtud opravdu jenom kousíček, ale i tak na mě dolehla ta noční nálada. Studená, tichá, trochu tajemná, ale zároveň i uklidňující. Prostě ta náladu, kterou cítíte jenom když se procházíze nočními ulicemi a kolem je jen pár lidí, který venčej psy. Tenhle pocit mám strašně ráda, zvlášť když stojím někde na louce a dívám se na hvězdičky jak září a hledám kasiopeu (nebo cokoli jinýho).
Já mám prostě celkově ráda noc. Nevadí mi chodit po akcích za tmy (obzvláš't chození po obchodech), každej den si užívám, ale večer už se těším do postílky, jak si hezky odpočinu, a jak říká i máma, nemám ráda když zalehnu do postele, ráno se probudím a ani si nevšimnu že uběhla celá noc. Nejlepší je se třeba dvakrát probudit a užít si ten krásný pocit, že nemusím vstávat a můžu ještě spát. Naproti tomu je pocit, kterej ucejtim, když zapípá budík. Tenhle pocit vám asi nemusim moc popisovat xD.

Noc je takovej záchytnej bod. Když mám špatnej den a náladu někde v -20, tak se vždycky můžu spolehnou aspoň na pár hodin oddychu, kterej mi aspoň pomůže se se vším vyrovnat. Určitě i vám se kolikrát stalo, že jste měli nějaký problém, a ráno jste se probudili a měli naprosto jednoduchý a snadný řešení. Jakoby na tom mozek pracoval celou noc. Ten si chudáček asi nemůže dát chvíli voraz.
Tak já už pomalu pujdu a vám přeju hezkou a bezstarostnou noc!

Jojo, zima je tady

1. listopadu 2009 v 17:38 | pajavla
Taky se vám zdá přechod z léta strašně rychlej? Sotva skončilo léto a už je zima. Podzim hold letos nebude:-D. Já prostě vůbec nejsem připravená na zimu. Možná se ještě vylepší počasí, ale nevim jak u vás, ale my jsme měli hotovou nulu (jako stupňů).
Včera jsme se vrátili z Šumavy. První tři dny parádní počasí. Teplota poměrně vysoká, pršelo jenom jednou brzo ráno a občas i vykukovalo sluníčko. Ale čtvrtej den (naštěstí už poslední) byl naprosto hroznej. Takovou zimu sem fakt nečekala. Sotva jsme se vykopali z auta a máma nás donutila jít na prohlídku hradu Rabí. Asi hodinu jsme tam museli mrznout a poslouchat nudnej výklad. Když skončily, ještě jsme se mrkli na most pod Otavou a frčeli domů.
Já nevim proč jsem tak línej člověk a proč tak strašně odmítám chodit do zimy. A proč mě taky nenapadá, co dalšího napsat. Sem prostě nevyřešitelnej případ.